червня 2015

19 червня 2015

Інформація про основні зміни до законодавства щодо правового регулювання здійснення органами влади своїх функцій на територіях Донецької та Луганської областей у зв'язку з проведенням антитерористичної операції

          28.02.2015 р. набрав чинності Закон України «Про військово-цивільні адміністрації» (далі - Закон).

            Відповідно до статті 1 Закону військово-цивільні адміністрації це тимчасові державні органи, які діють на території Донецької та Луганської областей у складі Антитерористичного центру при Службі безпеки України і призначені для забезпечення дії Конституції та законів України, забезпечення безпеки і нормалізації життєдіяльності населення, правопорядку, участі у протидії диверсійним проявам і терористичним актам, недопущення гуманітарної катастрофи в районі проведення антитерористичної операції.

            Військово-цивільні адміністрації населених пунктів утворюються в одному чи декількох населених пунктах (селах, селищах, містах), в яких сільські, селищні, міські ради та/або їх виконавчі органи не здійснюють покладені на них Конституцією та законами України повноваження, у тому числі внаслідок фактичного саморозпуску або самоусунення від виконання своїх повноважень, або їх фактичного невиконання.

            У районі, області військово-цивільні адміністрації утворюються у разі нескликання сесії відповідно районної, обласної ради у встановлені Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні" строки або для здійснення керівництва у сфері забезпечення громадського порядку і безпеки. У разі прийняття рішення про утворення районних, обласних військово-цивільних адміністрацій їх статусу набувають відповідно районні, обласні державні адміністрації, а голови районних, обласних державних адміністрацій набувають статусу керівників відповідних військово-цивільних адміністрацій.

            У разі набуття районною, обласною державною адміністрацією статусу відповідно районної, обласної військово-цивільної адміністрації посади державних службовців у таких місцевих державних адміністраціях можуть заміщатися військовослужбовцями військових формувань, утворених відповідно до законів України, осіб рядового і начальницького складу правоохоронних органів, які відряджаються до них у встановленому законодавством порядку для виконання завдань в інтересах оборони держави та її безпеки із залишенням на військовій службі, службі в правоохоронних органах без виключення зі списків особового складу. (стаття 3 Закону).

            При цьому, структуру і штатний розпис військово-цивільних адміністрацій населених пунктів затверджує керівник Антитерористичного центру при Службі безпеки України за поданням керівника відповідної військово-цивільної адміністрації.

            Згідно з указом Президента України від 05.03.2015 № 123/2015 «Про утворення військово-цивільних адміністрацій» на території Донецької та Луганської областей створено військово-цивільні адміністрації областей, окремих районів, міст, сіл та селищ.

            Пунктом 2 зазначено указу встановлено, що існуючі обласні та районні державні адміністрації набувають статусу відповідно обласних та районних військово-цивільних адміністрацій.

            02.06.2015 р. Верховною Радою України ухвалено в першому читанні і в цілому законопроект № 2684 «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо врегулювання окремих питань у зв'язку з прийняттям закону України «Про військово-цивільні адміністрації»)», відповідно до положень якого створюваним на територіях Донецької та Луганської областей військово-цивільним адміністраціям передаються функції в частині бюджетних повноважень.

            Закон направлено на підпис Президенту України 15.06.2015 р. У разі підписання Главою Держави цей Закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

 

            Також оновлено Тимчасовий порядок в'їзду на неконтрольовану територію та виїзду з неї громадян України та іноземців (осіб без громадянства) (далі - Порядок).

            Відповідно до положень Порядку в'їзд на неконтрольовану територію та виїзд з неї громадян України та іноземців (осіб без громадянства) здійснюється за умови пред’явлення документів, що посвідчують особу, та дозволу (а не перепустки як раніше).   Замість секторів запроваджено дорожні коридори через якими здійснюється переміщення через лінію зіткнення, а також контрольних пунктів в`їзду – виїзду на залізничних шляхах:

            1) на дистанції колії «Родаково» – «Красний Лиман» Донецької залізниці - на залізничній станції «Красний Лиман»

(поза межами КПВВ розгорнуто контрольний прикордонний пункт (КрП) на залізничній станції «Ниркове»);

            2) на дистанції колії «Ясинувата» – «Красний Лиман» Донецької залізниці - на залізничній станції «Костянтинівка»

(поза межами КПВВ розгорнуто контрольний прикордонний пункт КрП на залізничній станції «Кривий Торець»);

            3) на дистанції колії «Родаково» – «Світланово»  – «Лисичанськ» Донецької залізниці на залізничній станції «Переїзна»;

            4) на дистанції колії «Донецьк» – «Волноваха» Донецької залізниці на залізничній станції «Волноваха».

            Встановлено, що контрольні пункти в'їзду/виїзду функціонують без вихідних, цілодобово, проте контрольно-перевірочні та перепускні заходи здійснюються у літній період з 6:00 до 20:00, у зимовий – з 8:00 до 17:00, в осінній та весняний періоди –з 7:00 до 18:30, або у інший час, встановлений за окремим рішенням керівника АТО.

            Перелік підстав для надання дозволів фізичним особам доповнено необхідністю здійснення поїздок на неконтрольовану (контрольовану) територію (трудова діяльність, навчання, наукова діяльність, культурна або релігійна мета, оздоровлення, супровід дитини до загальноосвітніх чи дошкільних навчальних закладів, тощо).

            Особа, яку змусили або яка самостійно покинула своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, масових проявів насильства, масових порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру, за відсутності у такої особи відповідних підстав та документів, перетинає лінію зіткнення за рішенням керівника Координаційного центру без отримання дозволу фізичній особі. У разі явної загрози життю та здоров'ю людини для перетину лінії зіткнення дозвіл не вимагається.

            Крім того, уточнено механізм підтвердження отримання координаційною групою або Координаційним центром заяви та комплекту документів для отримання дозволу на переміщення. Дозволи ,видані фізичним особам вносяться до централізованого електронного реєстру.

            Оскільки перетин лінії розмежування та виїзд на неконтрольовану територію може супроводжуватися в подальшому залишенням території України через ділянки кордону, які не контролюються прикордонною службою, після надання дозволу фізичній особі, координаційними групами та Координаційним центром формується електронний реєстр який щоденно каналами захищеного зв’язку передається до Державної прикордонної служби України.

            Змінами до Порядку конкретизовано права, обов'язки та повноваження службових осіб контрольних органів і служб (блок-постів, мобільних груп та підрозділів), які здійснюють контроль за дотриманням вимог порядку переміщення осіб та вантажів (товарів) через та вздовж лінії зіткнення, а також визначено вичерпний перелік підстав  за яких приймається рішення про відмову у наданні дозволу фізичній особі.

             

            Певних змін зазнали контактні дані органів та підрозділів, які забезпечують виконання положень Порядку.

     Координаційний центр (м. Краматорськ, Донецької області): тел. (092)-318-05-08; (067)-334-07-95; Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

             Координаційна група - Старобільський РВ УМВС, Луганської області (м. Старобільськ, вул. Фрунзе, 20): тел. (066)092-36-04, (096)243-84-02, (064-61)2-47-08, (064-61)2-02-50 чергова частина), Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

            Координаційна група - Велико-Новосілківський РВ УМВС (Великоновосілківський РВ ГУМВС України у Донецькій області, 85500 смт. Велика Новосілка вул. Пушкіна 30): тел. (097)258-38-47, (050)848-69-35, (063)555-26-75 (автовідповідач), Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

            Пункти прийому документів:

            - смт Велика Новосілка, вул. Гагаріна, 1;

            - м. Вугледар, вул. 30-річчя Перемоги, 16а;

            - м. Курахове, вул. Плеханова, 2.

            Координаційна група - Артемівський МВ ГУМВС (Артемівський МВ ГУМВС Укpаїни у Донецькій областi, м. Артемівськ, вул. Радянська, 60), тел. (067)334-24-04, (063)375-85-18, (099)283-45-37, (093)894-76-91, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

            Пункт прийому документів: м. Артемівськ, вул.Радянська, 60.

            Координаційна група - Маріупольський РВ УМВС (Маріупольське МУ ГУМВС України у Донецькій області, 87515 м. Маріуполь вул. Георгієвська 63), тел. (0629) 22-21-99) (0629)54-02-02, (097)010-94-25, (063)169-37-81 (автовідповідач), Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

            Прийом документів:

            м. Маріуполь, бульвар 50-річчя Жовтня, 20а;

            м. Маріуполь, вул.Єнгельса. 35а (прийом документів для сектору «Б»);

            м. Маріуполь, смт Сартана, вул. Челюскінцев, 67а;

            КПВВ «Гнутово».

             Контакти штабу АТЦ: (044) 239-70-12 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

            Телефон «гарячої» лінії СБУ: 0800 50 14 82

            Контакти Державної фіскальної служби України:

            Інформаційно-довідковий департамент: 0-800-501-007 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів), (044) 454-16-13 з 8.00 до 20.00 (крім суботи та неділі) для мешканців м. Києва.

            Телефони «гарячої» лінії Державної фіскальної служби України для оформлення вантажів: 099-605-42-47,099-368-33-46

            Сервіс "Пульс". За телефоном (044) 284-00-07 можна повідомити про неправомірні дії або бездіяльність працівників податкових та митних служб, можливі корупційні дії з їхнього боку.

            Громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які перебувають на неконтрольованій території, можуть оформити перепустку безпосередньо на найближчому до них контрольному пункті, призначеному для пропуску громадян або вантажів*

 

*За інформацією, розміщеною на офіційному веб-сайті Служби безпеки України станом на 19.06.2015 р.

 

19.06.2015 р. 

[ Детальніше... ]