Про тимчасовий порядок в'їзду на неконтрольовану територію та виїзду з неї громадян України та іноземців (осіб без громадянства)

            Відповідно до Тимчасового порядку здійснення контролю за переміщенням осіб, транспортних засобів і вантажів вздовж лінії зіткнення у межах Донецької та Луганської областей, в'їзд на неконтрольовану територію та виїзд з неї громадян України та іноземців (осіб без громадянства) здійснюється за умови пред'явлення паспортного документа та перепустки, виданої координаційними групами.

            Координаційним центром при Штабі АТО забезпечується організація діяльності координаційних груп та інформаційно-роз’яснювальна робота з населенням за телефонами «гарячої лінії».

На даний час діють наступні транспортні коридори:

Старобельськ (сектор «А»)

 «Стаханов – Первомайск – Золоте – Гірське - Лисичанськ»,

 Артемівськ (сектор «С»)

 «Горлівка — Артемівськ»,

 Велика Новосілка (сектор «Б»)

«Донецьк — Курахове»,

«Донецьк — Маріуполь (через Волноваху)»,

 Маріуполь (сектор «М»)

«Новоазовськ — Красноармійськ — Талаківка — Маріуполь».

 

 КОНТАКТИ:

Координаційний центр (м. Краматорськ, Донецької області):

(092)-318-05-08; (067)-334-07-95; kramatorsk@atc.ssu.gov.ua

Координаційна група Старобільський РВ УМВС, Луганської області.

(м. Старобільськ, вул. Фрунзе, 20):

тел. (066)092-36-04, (096)243-84-02, (064-61)2-47-08, (064-61)2-02-50 чергова частина), starobelsk@atc.ssu.gov.ua

Координаційна група Велико-Новосілківський РВ УМВС (Великоновосілківський РВ ГУМВС України у Донецькій області, 85500 смт. Велика Новосілка вул. Пушкіна 30)

тел. (097)258-38-47, (050)748-69-35, (063)555-26-75 (автовідповідач)

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Координаційна група Артемівський МВ ГУМВС (Артемівський МВ ГУМВС Укpаїни у Донецькій областi, м. Артемівськ, вул. Радянська, 60)

тел. (067)334-24-04, (0627)44-58-06, (0627)44-00-92

artemivsk@atc.ssu.gov.ua

 

Координаційна група Маріупольський РВ УМВС (Маріупольське МУ ГУМВС України у Донецькій області, 87515 м. Маріуполь вул. Георгієвська 63)

тел. (0629)54-02-02, (097)010-94-25, (063)169-37-81 (автовідповідач)

mariupol@atc.ssu.gov.ua

Контакти штабу АТЦ: (044) 239-70-12 atc@ssu.gov.ua

Телефон «гарячої» лінії СБУ: 0800 50 14 82

Контакти Державної фіскальної служби України:

Інформаційно-довідковий департамент: 0-800-501-007 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів)

(044) 454-16-13 з 8.00 до 20.00 (крім суботи та неділі) для мешканців м. Києва

Телефони «гарячої» лінії Державної фіскальної служби України для оформлення вантажів: 099-605-42-47,099-368-33-46

Сервіс "Пульс". За телефоном (044) 284-00-07 можна повідомити про неправомірні дії або бездіяльність працівників податкових та митних служб, можливі корупційні дії з їхнього боку.

Громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які перебувають на неконтрольованій території, можуть оформити перепустку безпосередньо на найближчому до них контрольному пункті, призначеному для пропуску громадян або вантажів.

Підстава перетину

            Відповідно до Тимчасового порядку здійснення контролю за переміщенням осіб, транспортних засобів і вантажів вздовж лінії зіткнення у межах Донецької та Луганської областей, в'їзд на неконтрольовану територію та виїзд з неї громадяни України, іноземці та особи без громадянства мають право на вільний та безперешкодний перетин лінії зіткнення через контрольні пункти за умови пред’явлення документів, що посвідчують особу, та внесення даних про особу до електронного реєстру, з дотриманням вимог передбачених для таких осіб Правилами перетинання державного кордону громадянами України, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 року № 57.

Організація та безпосередня видача перепусток для фізичних та юридичних осіб (далі - осіб), транспортних засобів та вантажів покладено на Координаційний центр при штабі АТО, розташований у м. Краматорськ Донецької області, та координаційні групи секторів. До завдань центру та секторів також входить перевірка осіб, які виявили бажання перетнути лінію зіткнення.

Перепустка видається особам, які досягли 18-річного віку. Дані про неповнолітніх осіб вносяться до перепусток їхніх батьків або законних представників.

Оформлення таких дозволів здійснюється безкоштовно координаційними групами, які створені при управліннях (відділах) МBС у містах Старобельськ (Луганська область), Артемівськ, Велика Новосілка, Маріуполь (Донецька область):

 

Порядок надання дозволу

Громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які перебувають на неконтрольованій території, можуть оформити дозвіл  безпосередньо на найближчому до них контрольному пункті, призначеному для пропуску громадян або вантажів.

Довідково: До 20 березня 2015 року громадяни України, іноземці, особи без громадянства отримують перепустку в паперовому вигляді, після 20.03.2015 вказаним особам надається дозвіл, який буде підтверджений при перетині лінії розмежування у визначених пунктах пропуску за умови пред’явлення документу, який посвідчує особу (паспорт).

 

Підстава для оформлення дозволу

 Дозвіл фізичній особі надається за умови надання згоди на обробку та зберігання її персональних даних в інформаційно-телекомунікаційній системі та при наявності однієї з таких підстав:

1) проживання на неконтрольованій (контрольованій) території особи, яка намагається в’їхати на цю територію, або її близьких родичів чи членів сім’ї, що підтверджується документами, виданими уповноваженими державними органами України;

2) розташування на неконтрольованій (контрольованій) території місця поховання близьких родичів або членів сім’ї, що підтверджується відповідними документами;

3) смерті близьких родичів або членів сім’ї на неконтрольованій (контрольованій) території, що підтверджується відповідними документами;

4) наявності права власності на об’єкти нерухомості, які знаходяться на неконтрольованій (контрольованій) території;

5) необхідності участі у забезпеченні національних інтересів України з метою мирного врегулювання конфлікту чи з гуманітарних питань;

6) необхідності виконання дипломатичних та консульських функцій, в тому числі в рамках діяльності міжнародних організацій, членом яких є Україна (виключно за клопотанням або погодженням з МЗС).

7) необхідності виконання функцій в рамках діяльності міжнародних організацій, членом яких є Україна (виключно за клопотанням або погодженням з МЗС);

8) здійснення регулярних поїздок на неконтрольовану (контрольовану)  територію (трудова діяльністю, навчання, оздоровлення, тощо).

 

Отримання Дозволу

Дозвіл видається для одноразового та багаторазового в’їзду або виїзду на термін вказаний у заяві громадянина.

Оформлення дозволів здійснюється протягом 10 днів з дати подачі необхідних документів. Дані про дітей до 18 років вносяться до документів батьків.

Протягом доби дозвіл на в’їзд або виїзд через контрольні пункти  або блокпости на напрямках руху надається при наявності відповідних документів (телеграма, завірена закладами охорони здоров’я, про смерть або хворобу близьких осіб; документ, що підтверджує місце поховання близьких осіб) за письмовим (усним) погодженням керівників КЦ та КГ.

 

Для отримання дозволу особа має надати такі документи:

Для громадян України, які досягли 18 років:

Для отримання дозволу фізичній особі необхідно подати особисто або через уповноважених представників, каналами поштового або електронного зв’язку:

1) заяву, в якій вказується маршрут переміщення (населені пункти), термін знаходження в районі проведення АТО (контрольованій чи неконтрольованій території);

2) копію паспортних документів;

3) копію документа, що підтверджує перебування на території України на законних підставах (для іноземців та осіб без громадянства);

4) копію сторінки паспортного документа або документа, що посвідчує особу без громадянства, з особистими даними особи, з перекладом українською мовою, засвідченим в установленому порядку (для іноземців та осіб без громадянства);

5) копію документа, що підтверджує мету в’їзду на неконтрольовану територію:

проживання особи, яка намагається в’їхати на неконтрольовану (контрольовану) територію проведення АТО, або її близьких осіб чи членів сім’ї на території проведення АТО;

місце поховання близьких осіб на неконтрольованій (контрольованій) території;

відомості про смерть або хворобу близьких осіб на неконтрольованій (контрольованій) території;

право власності на об’єкти нерухомості, які знаходяться на неконтрольованій (контрольованій) території;

клопотання або погодження МЗС України (для іноземців та осіб без громадянства);

інші документи, що можуть підтвердити мету в’їзду на неконтрольовану (контрольовану) територію.

 

У разі подання документів засобами електронного зв’язку, то подаються їх електронні копії та електронний варіант фотографії, яка ідентифікує особу (неповнолітню особу) на час подачі документів.

 

Для іноземців та осіб без громадянства:

– документ, що підтверджує наявність достатнього фінансового забезпечення на період запланованого перебування на території України або відповідні гарантії приймаючої сторони.

 Для працівників Укрзалізниці, які здійснюють регулярні поїздки на неконтрольовану (контрольовану) територію підприємство подає до координаційної групи списки таких осіб та відповідні документи.

У разі виконання дипломатичних та консульських функцій, у тому числі в рамках діяльності міжнародних організацій, членом яких є Україна до пакету документів додається клопотання, погоджене МЗС України.

У разі виконання гуманітарних функцій - необхідності участі у забезпеченні національних інтересів України з метою мирного врегулювання конфлікту, чи з гуманітарних міркувань (виключно за клопотанням або погодженням з МЗС);

Видача перепусток на транспортний засіб (виключно в паперовому вигляді) видається за умови надання заяви на пропуск автотранспортного засобу, ксерокопії технічного паспорту на найближчому контрольному пункті або в координаційну групу, призначеному для пропуску громадян або вантажів разом з заявою на отримання дозволу на водія.

У разі подачі заяви та інших документів на електронну скриньку КГ чи КЦ, до неї додаються електронні сканкопії технічного паспорту транспортного засобу та заяви на надання перепустки.

Строк оформлення дозволу

Дозвіл фізичній особі надається на підставі заявок:

-   протягом 10 діб через відповідний підрозділ з питань режиму та економічної діяльності на територіях прилеглих до смуги безпеки вздовж лінії зіткнення, блокпости першого рубежу;

-   протягом доби через контрольні пункти в’їзду-виїзду або блокпости першого рубежу на напрямках руху при наявності відповідних документів (документи про смерть або хворобу близьких осіб; документ, що підтверджує місце поховання близьких осіб) за письмовим (усним) погодженням керівників КЦ та КГ.

 

Термін дії дозволу

Дозвіл фізичній особі надається для одноразового або багаторазового (строком на один рік) в’їзду на неконтрольовану (контрольовану) територію та виїзду з неї.

Для іноземця або особи без громадянства дійсний протягом терміну, що не може перевищувати дозволений строк перебування іноземця або особи без громадянства на території України та повинен враховувати строк, необхідний для виїзду за межі України (не менше трьох днів).

 

Рішення про відмову у наданні дозволу фізичній особі приймається:

1) коли особа підозрюється у вчиненні кримінально-караного діяння;

2) коли паспортний документ підроблений, зіпсований або чи належить іншій особі;

3) якщо є підстави вважати, що особа має інші, ніж заявлені у заяві, підстави та мету в’їзду на неконтрольовану (контрольовану) територію або якщо вона не надала підтвердження щодо підстав та мети в’їзду на зазначену територію;

4) відсутності у іноземця чи особи без громадянства документа, що підтверджує наявність достатнього фінансового забезпечення на період запланованого перебування на території України або відповідних гарантій приймаючої сторони (крім іноземців та осіб без громадянства, яким перепустка видається за умов, передбачених підпунктами 5, 6, 7 пункту 7.1 цього Порядку);

 

Повідомлення про оформлення дозволу

 У разі подачі електронної копії заяви та відповідних документів рішення щодо включення в реєстр повідомляється на електронну адресу вказану у заяві фізичної особи.

 

Інформація станом на 27.03.2015 р.

 

Департамент правового захисту